Odstąpienie od umowy i zwrot towaru

 

 1.      Zgodnie z ustawą z dnia 2 marca 2000 r. o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny (Dz. U. z dnia 31 marca 2000 r.) konsument, który zawarł umowę na odległość, może od niej odstąpić bez podania przyczyn, składając stosowne oświadczenie na piśmie w terminie dziesięciu dni od daty otrzymania przesyłki. Warunkiem przyjęcia zwrotu jest odesłanie nam zakupionego towaru w oryginalnym i nieuszkodzonym opakowaniu, bez śladów użytkowania wraz z kompletem dokumentów, nie później niż w terminie czternastu dni. Jakiekolwiek braki w produktach lub zamówieniu prosimy zgłaszać w ciągu 3 dni od otrzymania przesyłki.

 

2.      Odstąpienie od umowy oraz zwroty towarów przyjmowane są wyłącznie na adres:

Natural Borth Bartłomiej 43-310 Bielsko – Biała ul. Chmielna 29

Zwrot należności za zwrócone towary nastąpi w terminie 14 dni roboczych od daty otrzymania zwrotu towaru na wskazane przez Państwa konto bankowe. Koszty odesłania towaru ponosi Kupujący. Sklep nie przyjmuje przesyłek za pobraniem.  

 

 3.      Zgodnie z ostatnią interpretacją przepisów przez UOKiK, jeśli Klient zwraca całe zamówienie, sklep oddaje kupującemu nie tylko cenę towaru, ale także kwotę wydaną na jego dostarczenie do nabywcy (przesyłka od sklepu do klienta). Korzystając z prawa do zwrotu, Klient płaci więc jedynie za odesłanie towaru do sklepu (przesyłka od klienta do sklepu). W przypadku, gdy Klient zwraca tylko część zamówienia (np. jeden z trzech zamówionych produktów), sprzedawca oddaje Kupującemu tylko cenę towaru.

Formularz zwrotu dostępny jest tutaj :  FORMULARZ